Jak uzyskać pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Mężczyzna wystukuje pin w bankomacie

Zdolność kredytowa to bardzo ważny czynnik brany pod uwagę podczas podejmowania decyzji o udzieleniu kredytu przez bank lub inną instytucję finansową. Możliwość konsumenta do uregulowania swojego zobowiązania finansowego zgodnie z harmonogramem wraz z kosztem jego obsługi pozwala bankom uniknąć ryzyka kredytowego. Dlatego bardzo dokładnie kalkulują czy dana osoba w istocie zachowa płynność finansową i nie będzie miała w przyszłości żadnych opóźnień w spłatach comiesięcznych rat. Swoją analizę opierają na:

 • wysokości i źródle dochodów pożyczkobiorcy – musi on zatem przedłożyć zaświadczenie o dochodach oraz inne dokumenty potwierdzające jego wypłacalność
 • stopień zadłużenia czyli posiadanie przez potencjalnego klienta innych zobowiązań do spłaty
 • miesięczne stałe wydatki -chodzi tu głównie o czynsz lub inne opłaty
 • historia kredytowa w bazach gospodarczych
 • liczba członków w gospodarstwie domowym

Gdy wszystkie wskazane kryteria będą spełnione wskazując na zdolność do zwrotu zobowiązania w terminie, bank może zaakceptować nasz wniosek o pożyczkę lub kredyt. W przeciwnym razie musimy liczyć się z jego odrzuceniem.
Co w takich sytuacjach robić? Czy są instytucje, które świadczą pożyczki bez zdolności kredytowej?

Monety o nominalne 2 złote
Zdolność kredytowa decyduje o przyznaniu nam pożyczki. Jednak są inne formy zobowiązań finansowych bez zdolności.

Pożyczki z zabezpieczeniem

Jednym z rozwiązań dla osób on niskiej zdolności kredytowej są kredyty i pożyczki pod zastaw. Zabezpieczeniem takiego zobowiązania może być nieruchomość, działka, samochód lub inne cenne dobra. Ta pierwsza opcja proponowana jest przez wiele firm prywatnych. Jednak zawsze podczas planowania zaciągnięcia pożyczki pod zastaw należy kierować się zdrowym rozsądkiem i wybrać instytucję doświadczoną a tym bardziej uczciwą. Jest nią Grupa Inwestycyjna Safe House z siedzibą w Warszawie, która udziela prywatnych pożyczek pod zastaw nieruchomości. Możemy także zdecydować się na krótkoterminowe pożyczki pozabankowe. Takie chwilówki nowe oferuje Vivus.

Oferta Grupy Inwestycyjnej Safe House

 • pożyczki pod zastaw bez przywłaszczenia danej nieruchomości oraz wymeldowania jej właściciela/cieli
 • wymagany jest jedynie wpis do księgi wieczystej
 • szybka decyzja kredytowa, pieniądze na koncie już w ciągu 48 godzin
 • atrakcyjne oprocentowanie kredytów
 • możliwość zaciągnięcia pożyczki do 40% wartości nieruchmości
 • spłata w ciągu 6, 12 lub 18 miesięcy z opcją wydłużenia okresu kredytowania

Inne pożyczki bez zdolności kredytowej

Wśród różnego rodzaju zobowiązań finansowych udzielanych klientom bez odpowiedniej zdolności do ich spłaty należy wymienić pożyczki z gwarantem oraz społecznościowe. Te pierwsze wymagają przy zawieraniu umowy obecności żyranta (gwaranta), czyli osoby, która w razie konieczności weźmie na siebie odpowiedzialność za uregulowanie długu. Warunkiem ich uzyskania jest zdolność kredytowa gwaranta. Jedną z instytucji, która udziela tego typu rozwiązań jest Rapida.
Z kolei pożyczki społecznościowe to zobowiązania finansowe zawierane między ludźmi, często osobami prywatnymi. W tym wypadku inwestor czyli pożyczkodawca wraz z klientem (pożyczkobiorcom) samodzielnie ustalają warunki spłaty. Choć często pożyczki społecznościowe są wygodnym sposobem na pozyskanie gotówki, należy bardzo uważać na nierzetelnych kredytodawców i unikać firm lub osób prywatnych wpisach na listę ostrzeżeń KNF.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Porady