Nowe firmy pożyczkowe stawiają na kobiety – Kobieta z Kasą

grupa przy laptopie

para podpisujeSpółka Friendly Finance Poland, założyciel Pożyczkomat.pl, wprowadziła na rynek w lipcu tego roku całkowicie nową markę pożyczek chwilówek – „Kobieta z Kasą”. Pożyczki dedykowane są jedynie kobietom, chociaż właściwie nie wiadomo, czy firma odmówiłaby pożyczki, jeśli wnioskodawcą byłby mężczyzna. Parabanki nie rozróżniały do tej pory swojej oferty biorąc pod uwagę płeć klientów. To więc całkiem nowe podejście do klienta na rynku pożyczkowym w Polsce.

Pożyczka tylko dla kobiet?

Według badań przeprowadzanych przez Biuro Informacji Kredytowej, to właśnie kobiety są płcią, która lepiej wywiązuje się ze spłacania należności w przypadku kredytów konsumenckich. Kobiety wypadały w zestawieniu lepiej od mężczyzn pod każdym możliwym względem. Spłacają pożyczki terminowo, bez problemów, lepiej dbają o finanse domowe i swoje własne, podchodzą do zaciągania kredytów i pożyczek bardziej racjonalnie oraz mniej ryzykownie.
Według BIK-u, liczba kobiet posiadających zaległe zobowiązania jest o ponad 435 tysięcy niższa niż w przypadku mężczyzn. Właśnie z tego względu mogła powstać platforma tylko dla kobiet. Jak wynika z badań – procent pożyczek utraconych będzie zapewne rekordowo niski. Jeśli te założenia się sprawdzą, to inne parabanki których listę możemy znaleźć pod adresem: http://finansowaparabola.pl/parabanki-lista-firm-oferujacych-pozyczki-pozabankowe.html mogą wziąć wkrótce przykład ze spółki Friendly Finance Poland.

Jak zachęca „Kobieta z Kasą”?

Strona marki pożyczkowej przygotowana jest niezwykle ciekawie i zapewne zachęcająco dla potencjalnych klientek. Utrzymana w pastelowych kolorach zachęca hasłem „Pożyczki grzechu warte!”. Przedstawiona grafika trafia w wyobraźnię, całość ładnie się komponuje i jest niezwykle „świeża”.

  • Nową stronę pożyczek „Kobieta z Kasą” znajdziemy pod adresem:
    https://www.kobietazkasa.pl/

Niemniej jednak, witryna kierowana jest raczej do kobiet młodych, chociaż jak wynika z rankingów BIK, to właśnie kobiety starsze chętniej zaciągają pożyczki. Witryna jest jednocześnie czymś łączącym platformę pożyczkową z blogiem modowym. Jedną z sekcji strony jest „Stylebook”, gdzie opisywane są nowe kreacje na różne pory roku. Nie da się ukryć, że niektóre zamieszczone na stronie hasła reklamowe, są nieco sztampowe i stereotypowe.

Porównanie ofert obu marek. Kwota pożyczki: 1 000 zł na okres 31 dni.
Marka
Kobieta z Kasą
Pożyczkomat
Prowizja pożyczki:
268 zł
268 zł
RRSO:
1537,4%
1537,4%
Całkowita kwota spłaty:
1 268 zł
1 268 zł

Czym charakteryzuje się nowa pożyczka?

Pożyczkę zaciągniemy od kwoty 100 do 1 000 zł na okres od 7 do 31 dni. Pierwsza pożyczka jest całkowicie za darmo jedynie do kwoty 500 zł.
Porównaliśmy ofertę „Kobiety z Kasą” z jej poprzednikiem i jednoczesnym partnerem – firmą „Pożyczkomat”, która jest również marką spółki Friendly Finance Poland. Oba parabanki nie różnią się absolutnie niczym, jeśli weźmiemy pod uwagę koszty pożyczek i całą ich charakterystykę.

młodzi biznesmeni

Jak skontaktować się z firmą?

Dla „Kobiety z Kasą” otworzono oddzielną infolinię informacyjną obsługiwaną przez konsultantki. Infolinia dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 21:00.

  • Telefon kontaktowy: +48 22 388 32 10
  • E-mail: kontakt@kobietazkasa.pl
Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Parabanki