Dobre strony korzystania z ofertowych propozycji parabanków.

Rynek produktów finansowych jest w fazie rozwoju, w obecnych czasach, w wręcz ogromnym stopniu. Bardzo wysoki odsetek Polaków decyduje się stawiać na zaciąganie kredytów i pożyczek. Oszczędzenie pieniędzy na jakiś konkretny zakup dla swych potrzeb może okazać się bardzo trudne i o wiele korzystniej będzie skorzystać z kredytowego lub pożyczkowego rozwiązania. Regularne spłacanie rat jest podobne do regularnego odkładania sum, z tą różnicą, że upragniony zakup został już dokonany. Oczywiście można znaleźć też inne powody dla zaciągania kredytów, takie jak niespodziewane awarie, wyjazdy lub inne sytuacje sprawiające, że konieczny jest ekspresowy zastrzyk środków gotówkowych. Powiedzmy sobie wprost- jest na co pożyczać.

Otrzymanie środków kredytowych w banku będzie powiązane w ścisły sposób z koniecznością spełnienia pewnych wymagań. Niezbędne będzie zaprezentowanie zaświadczenia o generowanych dochodach, a w przypadku większego typu kwot, bank może zażądać dodatkowego elementu zabezpieczenia (samochód, działka, nieruchomość, majątkowe poręczenie żyrantów itp.). Znaczy to, że kredyty w tradycyjnych bankach nie są dostępne dla każdego.

Happy business team smiling - isolated over a white background

Całe szczęście istnieje pewna alternatywa dla banków. Chodzi oczywiście o parabanki, czyli instytucje finansowe posiadające ofertę zbliżoną do ofertowej propozycji banków. Co prawda oprocentowanie całkowite pożyczek w parabankach może być o wiele wyższe, ale w zamian za to, instytucje finansowe tego typu mogą zaoferować minimum formalności oraz praktycznie zerowe wymagania. Aby otrzymać pożyczkę w parabanku, wystarczy pokazać swój dowód osobisty lub udowodnić posiadanie rachunku w banku.

W naszym państwie żyje wiele osób, które maja negatywnie nacechowaną historię kredytową, nie posiadają dochodów albo wykonują swoją pracę w oparciu o umowy cywilnoprawne, wobec czego nie są w stanie wykazać regularnych, comiesięcznych dochodów. Dla takich osób, ostatnią szansą na gotówkę mogą być pożyczki oferowane przez firmy pozabankowe.

Sporym atutem opisywanych finansowych instytucji jest fakt, że sporo parabanków prowadzi działalność w przestrzeni internetowej. Będzie to wskazywało, że pożyczkę gotówkową mamy możliwość dostać choćby w ciągu kilkunastu minut bez przymusu wychodzenia z domu. To niesamowicie komfortowe rozwiązanie, z którego korzysta coraz większą ilość osób. W Internecie prężnie funkcjonują też portale internetowe w kategorii „social lending”. Nie są to typowo działające parabanki, są to jednak serwisy wykonujące działalność opierając się o podobnego typu zasady. W przypadku portali oferujących pożyczki społecznościowe, pożyczkodawcą nie jest instytucja finansowa, tylko działający na prywatnym gruncie inwestorzy. Klient może ustalić wysokość udzielonej pożyczki, a także poziom oprocentowania, a inwestorzy, dla których oferta wydaje się ciekawa, udzielą pożyczki. Zasadniczym plusem portali typu „social lending” jest fakt, że pieniądze pożyczane są przez osoby działające prywatnie, które nie mają sztywnych, rygorystycznie przestrzeganych zasad, kart scoringowych. Są to po prostu ludzie, którzy znają życie i chcą pomóc innym oraz oczywiście zarobić.

Jak nietrudno zauważyć finansowe produkty serwowane przez parabanki cieszą się ogromną popularnością. Jest również dziś niemała grupa klientów, którzy nie mają w bankach tradycyjnych szans na choćby najniższy kredyt. Osoby takie nie mają innego wyboru i korzystają z ofertowych opcji firm parabankowych. Na całe szczęście takich instytucji jest wiele, ich oferty zaś są zróżnicowane i bogate. Dzięki temu każdy będzie miał możliwość namierzyć coś dopasowanego w stopniu idealnym do własnych potrzeb i wymagań.