Kategorie
Parabanki

Kredyt na oświadczenie bez zdolności kredytowej

Ubieganie się o kredyt zawsze wiąże się z określonymi procedurami, które mają na celu ocenę zdolności kredytowej konsumenta. Proces ten pozwala oszacować czy dany klient jest wiarygodny finansowo a tym samym czy wywiąże się z umowy kredytowej. Ryzyko nieuregulowania na czas zobowiązania musi zostać zminimalizowane, co czyni się prognozowaniem kondycji materialnej kredytobiorcy. Instytucje finansowo unikają ryzykowanych klientów, którzy w przyszłości mogą utracić płynność finansową. W jaki sposób to czynią i czy zawsze wymagana jest zdolność kredytowa?

Kredyt na oświadczenie bez zdolności kredytowej

Jak badana jest zdolność kredytowa?

Wszystkie instytucje finansowe, które udostępniają kredyty i pożyczki zarówno w sektorze bankowym jak i pozabankowym mają obowiązek sprawdzać zdolność kredytową konsumentów. Nakazuje tego prawo a dokładnie Ustawa o kredycie konsumenckim z roku 1997. Zdolność kredytowa jest zaś czynnikiem, który pozwala na ocenienie możliwości finansowych klientów, czy będą w stanie uregulować na czas zaciągnięty kredyt lub pożyczkę oraz czy w przyszłości nie zaistnieje sytuacja zagrażająca ich płynności finansowej.

kalkulator
Odpowiednia zdolność do spłaty kredytu gwarantuje większe szanse na jego uzyskanie

By zweryfikować zdolność do spłaty zobowiązania kredytodawcy analizują:

  • wysokość i źródło dochodów – logicznym jest, że wyższe zarobki gwarantują większe szanse na kredyt lecz znaczenie ma także rodzaj umowy oraz obejmowane stanowisko. Banki wymagają od swoich klientów zaświadczeń o dochodach, parabanki zaś proponują kredyty na oświadczenie, które można znaleźć na stronie https://kredytnaoswiadczenie.com.pl. Umowa o pracę lub zlecenie uważane są za bardziej ryzykowne, dlatego bywają przyczyną odmowy udzielenia pożyczki w banku. Instytucje pożyczkowe zaś proponują swoje produkty osobom zadłużonym pod warunkiem, że zwracają wszystkie należności terminowo
  • stopień zadłużenia – czyli ile aktualnie, w czasie zaciągania nowego kredytu dany klient spłaca zobowiązań finansowych. Ich duża liczba zmniejsza wiarygodność kredytową
  • historia kredytowa – banki sprawdzają wszystkie dostępne bazy i nie udzielają zobowiązań finansowych osobom z niekorzystnym wpisem do którejkolwiek z nich. Firmy pozabankowe weryfikują wszystkie lub niektóre z nich, a wpis w BIK nie stanowi często przeszkody w ubieganiu się o pożyczkę
  • wysokość miesięcznych wydatków – chodzi tu o stałe wydatki, takie jak czynsz i inne opłaty
  • wiek, wykształcenie, liczbę osób w gospodarstwie domowym – osoby starsze lub zbyt młode znajdują się zwykle w grupie podwyższonego ryzyka kredytowego.

Kredyt bez zdolności kredytowej nie jest częstym produktem. Jeśli jest dostępny to jedynie w sektorze pozabankowym i to nie w obrębie firm pożyczkowych lecz często w prywatnych przedsiębiorstwach świadczących kredyty pod zastaw oraz produkty z zabezpieczeniem. Kredyt na oświadczenie jest zaś często spotykanym zobowiązaniem finansowym. Nie wymaga zaświadczeń o dochodach a wniosek o pożyczkę jest automatycznie wypisanym przez nas poświadczeniem o naszej sytuacji materialnej.

Kategorie
Parabanki

Nowe firmy pożyczkowe stawiają na kobiety – Kobieta z Kasą

para podpisujeSpółka Friendly Finance Poland, założyciel Pożyczkomat.pl, wprowadziła na rynek w lipcu tego roku całkowicie nową markę pożyczek chwilówek – „Kobieta z Kasą”. Pożyczki dedykowane są jedynie kobietom, chociaż właściwie nie wiadomo, czy firma odmówiłaby pożyczki, jeśli wnioskodawcą byłby mężczyzna. Parabanki nie rozróżniały do tej pory swojej oferty biorąc pod uwagę płeć klientów. To więc całkiem nowe podejście do klienta na rynku pożyczkowym w Polsce.

Kategorie
Parabanki

Lista parabanków – firmy oferujące pożyczki pozabankowe

Asian business team in office, woman in front with skylineW życiu bywa różnie. Zdarzają się czasem sytuacje, których nie można przewidzieć. Zepsuta lodówka i brak pieniędzy na nową. Nagła choroba, a leki kosztują. Samochód już drugi raz w tym miesiącu odmówił posłuszeństwa, a przecież trzeba zjawić się rano w pracy. Nie wiemy co jutro przyniesie nam los. Jest jednak sposób dzięki, któremu szybko i bez zbędnych formalności zdobędziemy pieniądze na nagłe, nieprzewidziane wydatki.

Kategorie
Parabanki

OK Money – opinie o ofercie określanej jako pożyczki za darmo

??????????????????Ostatnio sporo słyszymy o różnorodnego rodzaju szybkich pożyczkach, udzielanych przez firmy pozabankowe, jakie zwykle funkcjonują w Internecie. W związku z tym rodzi się coraz więcej pytań, jakie dotyczą takich rozwiązań – w obecnych czasach możemy zanotować bujny rozwój działalności firm pożyczkowych, które zdecydowały się przyznawać pożyczki na dużo przystępniejszych regułach, niż normalne banki. Jednak trzeba pamiętać, iż aby nie mieć potem jakichś kłopotów z kuszącą pożyczką, warto najpierw poświęcić nieco czasu na przyglądanie się różnym ofertom.

Kategorie
Parabanki

Biz Credit – pożyczki na każdą okazję

bizW dzisiejszych czasach ludzie niejednokrotnie oczekują potrzebnych kredytów, dzięki którym mogliby podreperować swój domowy budżet. Jak się okazuje sytuacja finansowa w kraju dla większości osób raczej nie jest optymistyczna. Gdy pojawiają się problemy finansowe, niejednokrotnie brakuje nam pieniędzy, żeby móc sobie z nimi poradzić. Sam nieraz byłem w takiej sytuacji i analizowałem co ludzie mają począć, gdy nagle potrzebują gotówki, a nie mają możliwości jej zdobycia. I znalazłem odpowiedź – wziąć chwilówki.

Kategorie
Parabanki

Parabanki w polsce

Parabanki w Polsce oraz proponowane przez nie zobowiązania interesują coraz więcej ludzi w naszym kraju. W dzisiejszych czasach, kiedy koszty utrzymania są coraz większe, a my ciągle musimy radzić sobie z kłopotami z pieniędzmi, takie właśnie rozwiązania są zdecydowanie pomocne. Oczywiście niemało osób twierdzi, że pożyczki proponowane przez parabanki są zwykle niepewne. Ja osobiście uważam, że natychmiastowe pożyczki w wielu sytuacjach mogą być niezawodnym rozwiązaniem. Twierdzę, że pożyczki przyznawane przez firmy pozabankowe cechują się kilkoma zasadniczymi cechami, których nie posiadają kredyty w bankach.